Szeptember 29-én a Prezi előadótermében rendezi meg a Fenntartható Magyar Egészségügyért Egyesület az első Smart Healthcare meetupot. A rendezvénysorozat célja a magyar egészségügy jelenének és jövőjének formálása, a digitális orvoslás népszerűsítése, ezáltal az ellátás színvonalának javítása és egy aktív, a téma iránt elkötelezett közösség felépítése. Az alapítók és támogatók között olyan nevek szerepelnek, mint dr. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató, az Abbvie biogyógyszer-vállalat, a Magyar Telekom, a Mito kreatív ügynökség, és a T-Systems Magyarország.
Azoknak az országoknak, ahol pénzügyi és orvoshiány nehezíti az egészségügy átalakítását, az egyik esély a kitörésre a digitális egészségügy bevezetése és erősítése. A magyar egészségügy jövője is lehet még pozitív példa, az előrelépéshez ugyanakkor eltökéltség és összefogás szükséges. Éppen ezért indítja el a Fenntartható Magyar Egészségügyért Egyesület (FME) a tavaszi nagy sikerű Smart Healthcare konferencia után a meetup-sorozatot is, melynek első eseményét szeptember 29-én este 7 órakor rendezik meg a Prezi budapesti székházában. A találkozókon az egészségügyi, telekommunikációs és az IT szektor innovatív szereplői, legkomolyabb szakemberei mondják el véleményüket az egészségügy jövőjéről és hívják beszélgetésre az ágazatban aktív szereplőket, érdeklődőket.
Szász Levente, az FME Egyesület alelnöke a meetup-sorozat célját tekintve úgy fogalmazott: "Látjuk, hogy a modern egészségügy problémáit csak modern technológiával tudjuk kezelni. Ennek érdekében szeretnénk egy (szakmai) közösséget építeni, hogy együtt találjuk meg a jó megoldásokat. Szeretnénk látni, hogy vannak még olyanok, akiket érdekel az egészégügy jövője, és hajlandóak erről beszélgetni, megosztani a gondolataikat.”
“A digitális technika fejlődésétől sem az egészségügy, sem a gyógyszeripar nem tudja függetleníteni magát. Innovatív és betegközpontú biogyógyszer-vállalatként elkötelezettek vagyunk, hogy jelentős pozitív változásokat hozzunk a betegek életében. A technologia lehetőséget ad olyan fejlesztésekre, amelyek segíthetik az orvosok munkáját, például a betegegyüttműködés javításán keresztül a betegek minél hatékonyabb ellátása érdekében.”– mondta Dr. Jakab Zoltán, az AbbVie Kft. ügyvezető igazgatója.
„Az intézmények számára elérhető innovatív infokommunikációs megoldások az egészségügy számos területén nyújthatnak hasznos, mérhető hatékonyságjavulást eredményező segítséget, legyen szó például az ellátási folyamat dinamizálásáról egy sürgősségi osztályon, vagy az intézményközi adatáramlást lehetővé tevő rendszerről. Hiszünk benne, hogy a Magyar Telekom Csoport már élesben működő rendszerei, illetve a fejlesztés alatt álló innovációi hozzájárulhatnak az egészségügy modernizációjához, és ezáltal egy további lépést jelentenek a Digitális Magyarország megvalósítása felé” – fogalmazott Sándor László a T-Systems Magyarország Egészségügyi Kompetenciaközpontjának vezetője.
A rendezvénysorozatot a szintén “társ-alapító” dr. Meskó Bertalan nyitja meg, majd dr. Horváth Tamás, fül-orr-gégész, orvosi blogger tart előadást, végül két egészségügyi témában tevékenykedő magyar startup, a Synetiq és a szervezésben is szerepet vállaló laborom előadása zárja a prezentációkat. A rendezvényt kötetlen beszélgetés és “networking” zárja.
A meetupokra minden érdeklődőt szeretettel várnak, a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött a meetup.com felületén keresztül.